Rodinné domy
katalóg rodinných domov do tvaru L

Projekty domov do tvaru L tvoria harmonický priestor na bývanie

Projekty domov do tvaru L sú prízemné stavby s plochou, pultovou či valbovou strechou. Zabýva sa v nich 4-členná rodina.

Domy budia elegantný dojem, pretože sú zhotovené z rôznych stavebných materiálov, ktoré spolu ladia a vytvárajú harmonický celok. Stavby sú bez pivnice a hodia sa do rovinatého alebo mierne svahovitého terénu.

Projekty domov do tvaru L naplno využijú plochu v interiéri

Projekty domov do tvaru L vás zaujmú moderným dispozičným riešením. Nájdete v nich štyri až päť obytných miestností, ktoré sú efektívne prepojené. Chodby patria k najmenej využitým plochám v dome, preto je ich v interiéri minimum. Radšej sa môžete tešiť na priestrannejšie izby, ktoré si zariadite ľahšie a po svojom.

Jednopodlažné domy do tvaru L tvorí kryté závetrie, zádverie, obývacia izba, jedáleň, kuchyňa, komora, spálňa, šatník, kúpeľňa, WC, dve samostatné izby a technická miestnosť alebo práčovňa s kotlom ústredného kúrenia. Niektoré domy sa pýšia zvýšeným stropom v obývačke vo výške asi 3,7 metra.

Projekty myslia aj na komfort a bezpečie vášho auta. Buď disponujú garážami s jedným parkovacím miestom, alebo majú vyhradené vonkajšie miesto na státie priamo na pozemku. Garáže chráni odolná brána, ktorú ovládate diaľkovo.

Praktické aj elegantné prvky

Zadnej časti domov do tvaru L dominujú veľké francúzske okná. Spájajú v sebe estetickú a praktickú funkciu. Zabezpečia dostatočný prísun denného svetla, ktoré dodá interiéru svieži nádych. Cez okná kontrolujete dianie na záhrade a keď chcete súkromie, jednoducho zatiahnete žalúzie alebo záclony.

Francúzske okná slúžia aj ako vstup na vonkajšiu terasu, ktorá je väčšinou krytá. Pri víkendovom stolovaní či grilovaní si tu upevníte rodinnú pohodu, ale terasu využijete aj na vytúžený relax. Nové sily na čerstvom vzduchu načerpáte napríklad pri opaľovaní.

K pohodovému bývaniu prispieva ultra nízkoenergetické prevedenie domov. Spoľahnite sa na efektívnu spotrebu energie bez plytvania. Pomôže vám k tomu aj vetranie pomocou rekuperácie a zateplenie strechy, stien a podlahy.

Podrobné projekty domov do tvaru L s kompletnou dokumentáciou získate v piatich vyhotoveniach.