Projekty domov

Katalógové projekty rodinných domov

Domov / Projekty domov

Projekty domov vás presvedčia dizajnom aj funkčnosťou

Projekty domov aphaus ponúkajú pestrú paletu tvarov, dispozičných riešení a stavebných materiálov. Môžete si vybrať prízemné a poschodové rodinné domy, ktoré zapadnú na väčšie aj menšie pozemky. Naše katalógové projekty premeníte na svoje vysnívané bývanie vďaka vyváženej kombinácii elegantných a praktických prvkov. Rozdiely medzi domami spoznáte už na prvý pohľad, ale všetky vás očaria moderným architektonickým poňatím. Či už sa vám páči plochá, valbová, sedlová alebo pultová strecha. Vyberiete si tvar a vzhľad domu, ktorý najviac vyhovuje vašim predstavám. Projekty domov s 3 až 6 obytnými miestnosťami postačia na pohodové bývanie 3–6-členným rodinám. Niektoré domy využijete aj ako dvojgeneračné. V interiéri vás potešia priestranné izby, ktoré sú zväčšené na úkor menej užitočných chodieb.

Bohaté možnosti v interiéri aj na terase

Dispozičné riešenie berie do úvahy potreby všetkých obyvateľov domu. Moderné prízemné rodinné domy pozostávajú z krytého závetria, zádveria, obývacej izby, kuchyne, jedálne, komory, dvoch samostatných izieb, spálne, šatníka, kúpeľne, WC a technickej miestnosti alebo práčovne. V poschodových domoch sa nachádza kryté závetrie, zádverie, obývačka, jedáleň, kuchyňa, komora, spálňa, dve alebo tri samostatné izby, dve kúpeľne a WC. V práčovni alebo technickej miestnosti nájdete kotol ústredného kúrenia. Z niektorých izieb sa dostanete na vonkajšiu terasu, a to cez francúzske okná na slnečnej strane domov. Veľké presklené plochy vám zabezpečia viac denného svetla v domácnosti, čo pozitívne ovplyvní vašu náladu. Ak si želáte súkromie, stačí zatiahnuť záclony či žalúzie.

Na terase si vychutnáte príjemné slnečné lúče, jemný vánok a chutnú kávu. Vonkajší priestor využijete aj na rodinné posedenia a oslavy, ktoré majú na čerstvom vzduchu jedinečnú atmosféru. Niektoré domy disponujú balkónom alebo terasou na poschodí. Poskytnú vám pekný výhľad na vlastnú záhradu aj okolie.

Projekty domov v ultra nízkoenergetickom prevedení alebo nulové domy

Projekty domov dbajú aj na pohodlie vášho auta. Ponúkajú vám tieto štyri možnosti:

  • garáž,
  • dvojgaráž,
  • kryté garážové státie,
  • nekryté parkovacie miesto priamo na pozemku.

Garáže spoľahlivo chráni odolná brána na diaľkové ovládanie. Ultra nízkoenergetické alebo prevedenie domov s takmer nulovou spotrebou vám pomôže, aby ste energie spotrebúvali efektívne a zbytočne nezaťažovali domáci rozpočet. O celkový komfort sa postará aj účinné vetranie pomocou rekuperácie a zateplenie strechy, stien a podlahy. Podrobné projekty domov s kompletnou dokumentáciou získate v piatich vyhotoveniach. Stavby sú vhodné na rovinatý alebo mierne svahovitý pozemok.


Najnovšie články

viac