Rodinné domy
katalóg rodinných domov s pultovou strechou

Projekty domov s pultovou strechou zaujmú balkónom či loggiou

Projekty domov s pultovou strechou vynikajú funkčným dispozičným riešením. 4–5 obytných miestností využijete o to praktickejšie, že sú väčšie na úkor chodbových priestorov. Priestrannejšie izby oceníte pri zariaďovaní interiéru.

Domy sú zhotovené z rôznych stavebných materiálov, ktoré sa vkusne dopĺňajú a vytvárajú jedinečné obytné celky. Môže sa v nich zabývať 4–6-členná rodina. Záleží na tom, či si vyberiete jednopodlažné alebo dvojpodlažné prevedenie. Stavba je vhodná na rovinatý alebo mierne svahovitý povrch.

Pultová strecha prispieva k elegantnému architektonickému poňatiu. Odlíši váš dom od tradičnejšej plochej či šikmej strechy a jej výhodou je aj jednoduchá konštrukcia.

Projekty domov s pultovou strechou sa líšia dispozíciou

Dispozičné riešenie jednopodlažného domu s pultovou strechou sa delí na dennú a nočnú časť. Dennú časť tvorí kryté závetrie, zádverie, obývacia izba, kuchyňa, jedáleň, komora, WC a šatník. V nočnej časti sa nachádza spálňa so šatníkom, dve samostatné izby so šatníkmi, kúpeľňa a technická miestnosť. Nájdete v nej kotol ústredného kúrenia.

Prízemie dvojpodlažných domov s pultovou strechou pozostáva z krytého závetria, zádveria, WC, skladu, obývačky s jedálňou, kuchyne, komory, a prípadne z hosťovskej izby s kúpeľňou. Na poschodí nájdete dve samostatné izby, spálňu, kúpeľňu a WC. Technická miestnosť je buď na prízemí, alebo na poschodí.

Tieto poschodové domy disponujú aj balkónmi alebo loggiou. Hlavne v letných mesiacoch uvítate možnosť vyjsť na čerstvý vzduch a vystaviť sa hrejivým slnečným lúčom. Z balkóna a loggie si vychutnáte výhľad na vlastnú záhradu, ale tiež na okolie.

Projekty domov s pultovou strechou myslia aj na pohodlie vášho auta. Bungalov má vyhradené parkovacie miesto v prednej časti pozemku. V poschodových domoch sa môžete spoľahnúť buď na klasickú garáž pre jedno auto, alebo na kryté miesto na státie pre dve autá. Do garáží sa dostanete z exteriéru.

Príjemný oddych na terase

Z niektorých prízemných izieb sa presuniete na vonkajšiu terasu, ktorá je väčšinou krytá. Rodinné posedenia či debaty s návštevou vám tak spríjemní ľahký vánok. Okrem toho sa terasa stane vaším obľúbeným miestom na nerušený relax.

Výrazné francúzske okná umožnia dennému svetlu, aby presvietilo váš interiér. A cez veľké presklené plochy môžete pozorovať, čo sa deje na záhrade. Súkromie vám zabezpečia záclony alebo žalúzie.

Vďaka ultra nízkoenergetickému prevedeniu domov môžete počítať s efektívnou spotrebou energie. Komfortné bývanie dosiahnete aj pomocou účinnej rekuperácie a zateplenia strechy, stien a podlahy.

Podrobné projekty domov s pultovou strechou s kompletnou dokumentáciou vám vyhotovíme v piatich kópiách.