Rodinné domy
katalóg rodinných domov s plochou strechou

Projekty domov s plochou strechou vás očaria zvnútra aj zvonku

Projekty domov s plochou strechou premeníte na svoje vytúžené bývanie. Vkusné architektonické poňatie dotvára výnimočnú rodinnú atmosféru. Prínos týchto domov spočíva aj vo funkčnom dispozičnom riešení. Interiér využijete efektívnejšie vďaka priestrannejším izbám a menším chodbovým priestorom.

Podľa veľkosti domu sa tu zabýva 4–6-členná rodina, ktorá využije 4 až 6 obytných miestností. Môžete si vybrať jednopodlažné alebo dvojpodlažné prevedenie.

Príjemné pohodlie na terase a balkóne

Domy s plochou strechou sa líšia dispozičným riešením. Závisí od veľkosti domu. V bungalovoch sa nachádza kryté závetrie, zádverie, obývacia izba, kuchyňa, jedáleň, spálňa, dve samostatné izby, kúpeľňa, WC, šatník a technická miestnosť s kotlom ústredného kúrenia.

Dvojpodlažné domy s plochou strechou zahŕňajú kryté závetrie, zádverie, WC, kúpeľňu, obývaciu izbu, kuchyňu, jedáleň, spálňu, práčovňu alebo technickú miestnosť, komoru a šatník. Väčšie domy disponujú aj hosťovskou izbou. Na poschodí nájdete dve samostatné izby, kúpeľňu, WC a šatník.

Plochú strechu dvojpodlažných domov využijete prakticky. Na poschodí si vychutnáte pohodlie na terase alebo balkóne. Tento priestor si môžete skrášliť podľa svojich predstáv.

Z niektorých izieb na prízemí prejdete priamo na vonkajšiu terasu, ktorá je zväčša krytá. Môžete tu stolovať s najbližšími alebo grilovať s priateľmi. Terasa je dostatočne priestranná, aby ste tu zorganizovali rodinné posedenie, ale zároveň slúži aj na oddych v súkromí pri opaľovaní či rannej káve.

Projekty domov s plochou strechou a veľkými francúzskymi oknami

Ultra nízkoenergetické prevedenie domov vám pomôže s efektívnou spotrebou energií. Súčasťou projektov je aj zateplenie strechy, stien a podlahy či vetranie pomocou rekuperácie.

Hlavne zadnú časť domov s plochou strechou zdobia francúzske okná, ktoré siahajú až po zem. Vďaka nim dovnútra prúdi denné svetlo, ktoré vám spríjemní pobyt v interiéri. Keď vám bude jeho intenzita prekážať, jednoducho zatiahnete žalúzie či záclony. Francúzske okná sú užitočné aj z toho dôvodu, že ponúkajú praktický výhľad na záhradu.

Niektoré projekty domov s plochou strechou disponujú garážou alebo dvojgarážou. Dostanete sa do nich z exteriéru. Ostatné domy majú vyhradené parkovacie miesto v prednej časti pozemku.

Projekty domov s plochou strechou s kompletnou dokumentáciou získate v piatich vyhotoveniach. Stavba je vhodná na rovinatý alebo mierne svahovitý pozemok.