Bungalov
katalóg prízemných rodinných domov

Projekt bungalov: funkčný a elegantný celok

Projekt bungalovu vyhovuje rodinám s deťmi, ktoré snívajú o bývaní v modernom a pôvabnom prostredí. Bungalov so šikmou strechou v ultra nízkoenergetickom prevedení využijú 3–4-členné rodiny. Všetky použité farby a materiály spolu ladia a vytvárajú praktický a elegantný celok. Aj keď je bungalov jednopodlažný, jeho dispozičné riešenie ponúka bohaté možnosti. Vyzdvihnúť môžeme rýchly prístup a orientáciu v interiéri. Jednotlivé miestnosti sú väčšie na úkor chodbových priestorov. Atraktívna jednopodlažná stavba zapadne do väčšieho aj menšieho pozemku. Hodí sa do rovinatého a mierne svahovitého terénu.

Projekt bungalovu vás ohúri priestrannou terasou

Už prvý pohľad na projekt bungalovu naznačuje, že si v ňom užijete dokonalý komfort. Výrazné francúzske okná, ktoré siahajú až po zem, zabezpečia dostatok denného svetla a hrejivých slnečných lúčov v interiéri. Veľké presklené plochy vám umožnia praktický výhľad na záhradu, aby ste mali všetko pod kontrolou. Zároveň však máte k dispozícii žalúzie, ktorými si zaistíte súkromie. Zaslúžený relax si vychutnáte na priestrannej terase. Alebo sa na nej zabavíte s rodinou a priateľmi na letných posedeniach. Vonkajšie stolovanie na čerstvom vzduchu vás ukážkovo vytrhne z každodennej rutiny a navodí jedinečnú atmosféru.

Praktické dispozičné riešenie

Projekt bungalovu neobsahuje pivnicu, ale nahrádzajú ju užitočné záhradné sklady. Môžete sa tešiť na spoľahlivé vetranie pomocou rekuperácie, ktoré znižuje náklady na kúrenie. Zdrojom vykurovania je plynový kotol alebo tepelné čerpadlo. Príjemný pocit domova znásobia zateplené steny, podlahy a strecha. Niektoré bungalovy sú vybavené garážou, prípadne dvojgarážou. Iné majú na dvore vyhradené jedno alebo dve miesta na parkovanie. V bungalovoch sa nachádza obývacia izba, jedáleň, spálňa, kuchyňa, jedna alebo dve samostatné izby, WC a kúpeľňa. Z niektorých miestností sa dostanete priamo na terasu. Bungalovy okrem toho ponúkajú:

  • kryté závetrie a zádverie,
  • komoru,
  • šatníky,
  • technickú miestnosť alebo práčovňu s kotlom ústredného kúrenia.

Podrobný projekt bungalovu s kompletnou dokumentáciou vám dodáme v piatich vyhotoveniach.