Rodinné domy
katalóg prízemných rodinných domov n úzky pozemok

Projekty rodinných domov na úzke pozemky využívajú priestor majstrovsky

Projekty rodinných domov na úzke pozemky vám ukážu, čo znamená využiť priestor naplno. Kvôli úzkemu pozemku sa nemusíte obmedzovať a znížiť svoje nároky na bývanie. Projekt domu sa dá ľahko prispôsobiť rozmerom pozemku, aby ste si mohli užívať útulné prostredie. Tieto domy predstavujú plnohodnotné miesto pre 3–5-člennú rodinu.

Stavba sa hodí do rovinatého a mierne svahovitého terénu. Vďaka ultra nízkoenergetickému prevedeniu sa vám podarí míňať energie efektívne a bez zbytočného plytvania. K nižším prevádzkovým nákladom prispeje aj vetranie pomocou rekuperácie a zateplenie strechy, stien a podlahy.

Na výber máte:

  • jednopodlažné domy so šikmou alebo plochou strechou,
  • poschodové domy s plochou alebo pultovou strechou.

Projekty rodinných domov na úzke pozemky v dvoch podobách

Dispozičné riešenie rodinných domov na úzke pozemky sa líši podľa ich veľkosti. Majú však spoločné to, že izby sú väčšie na úkor chodbových priestorov. Obyvatelia domov často nevyužijú chodby efektívne, preto ocenia tri až šesť priestrannejších miestností.

Jednopodlažné domy na úzke pozemky sú rozdelené na prednú a zadnú časť. Nachádza sa tu kryté závetrie, zádverie, kuchyňa, jedáleň, obývacia izba alebo obytná kuchyňa, spálňa, jedna alebo dve samostatné izby, dve kúpeľne, WC, technická miestnosť alebo práčovňa s kotlom ústredného kúrenia a väčšinou aj komora.

Dvojpodlažné rodinné domy môžete využiť aj ako dvojgeneračné. Prízemie pozostáva z krytého závetria, zádveria, obývačky, jedálne, kuchyne, komory, šatníka, kúpeľne a WC. Na poschodí nájdete dve samostatné izby, spálňu, kúpeľňu a technickú miestnosť. Podlažia prepája schodisko.

Projekty rodinných domov na úzke pozemky, ktoré majú dve podlažia, vynikajú aj balkónom, loggiou či terasou na poschodí. Vychutnáte si tu hrejivé slnečné lúče, ktoré vás naštartujú do nového dňa.

Priestrannú terasu si užijete aj na prízemí. Väčšinou je krytá a ponúka pestré možnosti využitia. Môžete tu nerušene relaxovať s pohárom dobrého vína, ale aj stolovať s rodinou pri príjemnom letnom vánku.

Domy majú zvyčajne vyhradené parkovacie miesta v prednej časti pozemku. Niektoré disponujú krytým garážovým státím pre jedno alebo dve autá.

Elegantné francúzske okná prepájajú interiér a terasu

Vkusné architektonické poňatie stavieb si zamilujete a očaríte ním každú návštevu. Zadnú časť domov zdobia elegantné francúzske okná. Vďaka nim sa do interiéru dostane viac denného svetla, čo pozitívne vplýva na náladu vo vašej domácnosti. Francúzske okná budia dojem otvoreného priestoru, štýlovo prepájajú interiér s terasou a umožnia vám praktický výhľad na záhradu.

Podrobné projekty rodinných domov na úzke pozemky s kompletnou dokumentáciou vám vyhotovíme v piatich kópiách.